Ana Sayfa » , , » Gözleri görmeyen şampiyon yarış atı Laghat

Gözleri görmeyen şampiyon yarış atı Laghat


İtalyan yarış atı Laghat doğuştan yakalandığı hastalık nedeniyle gözleri görmemesine rağmen 19 kez yarış kazanma başarısı göstererek tarihteki en unutulmaz safkanlardan biri olmayı başardı.

İtalyanca da tekme anlamına gelen adı ile Laghat gözleri görmemesine rağmen bu denli başarılı olması onu efsane yaptı.

Laghat doğuştan sol gözündeki mantar enfeksiyonu ile dünyaya geldi ve birsüre sonra diğer gözüne de sıçrayan enfeksiyon sonucu tamamen kör oldu.

Buna rağmen bütün dünyadaki yarışseverleri şaşırtan birşekilde 19 yarış kazanıp sahiplerini zengin eden safkan koştuğu yarışlarda da hiç kaza yaşamadı.

Jokeyliğini yapan Federico De Paola bu safkan ile mükemmel bir uyum yakalarken onun hakkında söyledikleri ile de bu safkana hayranlığını dile getirdi.

Laghat'ın altıncı hissinin çok güçlü olduğunu ve foto finişe yaklaşıldığını hissettiğinde inanılmaz bir şekilde temposunu arttırdığını anlatan Federico De Paola o benim kahramanım dedi.

Onunla katıldığı yarışları hayatı boyunca unutamayacağını anlatan De Paola Laghat'a kızım diye seslendiğini ve aralarında çok güçlü bir bağ olduğunu da sözlerine ekledi.

Gözleri görmeyen şampiyon
Laghat efsanesi
Paylaş :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : At Yarışı | Blogger | Altılı Ganyan Tahminleri At yarışı ülkemizin en çok oynanan şans oyunularından biridir.Aynı zamanda at yarışı tahminleri,seyis,antrenör,jokey vb. konularda pekçok kişinin çalıştığı 60 bin civarında insana iş alanı yaratan dev bir sektördür.Spy X ve bendenizin tahminlerini bu blogda bulabilirsiniz İyi şanslar 2008@mmk kullanılan içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz,kullanılan videolar Youtube.com dan alınmaktadır ve herhangi bir telif hakkı içermemektedir...At yarışı tahminleri kişisel yorumlarımızdır at yarışı oynamaya teşvik söz konusu değildir veya tutması garanti değildir.Yorumları değerlendirip at yarışı oynamak sizin tercihinizdir.Altılı ganyan en eski şans oyunlarından biridir ve binlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır. © 2013. At Yarışı Tahminleri - Altılı Ganyan Tahminleri - Yapan at yarışı mmk