Son Eklenenler

Halis Karataşİsim: Halis Karataş
Doğum Tarihi:2 Ekim 1972
Medeni Durumu:Evli
Doğum Yeri: Sivas
İlk Bindiği At: Benhur
Başarılar: Yılın Aprantisi 1988,Dubai Word Cup(Ribella-2005)
Jokey Olduğu Tarih: 1990
Özdeşleştiği Atlar: Bold Pilot,Ribella,Yavuzhan
Örnek Aldığı İsim:Hüseyin Karataş (Abisi-Seyis)


Türkiye'de at yarışı denildiği zaman akla gelen ilk isim Halis Karataş'tır. At yarışı oynayan,oynamayan birçok kişi Halis Karataş ismini bilmektedir. Bunda Halis Karataş'ın bir jokey olarak gerçekten kaliteli ve yetenekli olmasıdır.

Diğer jokeylere göre daha az kamçı kullanan Halis Karataş katıldığı yarışların neredeyse %30'unu kazanmmış, %80'inde de bindiği atı tabelaya yani ilk dörde sokmayı başarmıştır.Halis Karataş Sivas'da maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğudur.

Her erkek çocuk gibi Halis Karataş'ta futbolculuk hayalleri kurarken abisi sayesinde yarış dünyasına girmiştir.

Bu günlere gelmesinde çok büyük emeği olan Özdemir Atman'ın kızıyla evlenen Halis Karataş Atman ekürisinin atlarıyla çok büyük başarılar elde etmiştir.

Kendisine sorulan en unutamadığınız at hangisidir sorusuna Bold Pilot ve Yavuzhan cevabını vermiştir.7 koşuda 7 birincilik elde ederek kırılması güç bir rekoru elinde bulunduran jokeyimiz çok disiplinli ve bitmek bilmeyen bir çalışma azminre sahiptir.

Bu da onun neden hala daha ülkemizin en iyi jokeyi olduğunu bizlere anlatmaktadır.

Arap dünyasının da çok yakından tanıdığı jokeyimiz birçok önemli koşularda büyük zaferler ve paralar kazanmıştır.

Halis Karataş ile özdeşleşen yarış atları;

  • Bold Pilot
  • Ayabakan
  • Turbo
  • Popüler Demand
  • Yavuzhan
  • Ribella
Halis Karataş çok iyi bir jokey olduğu ve yarış içinde kıskanıldığı için birçok yarışta faule maruz kalmaktadır.

Bir örnek vermek gerekirse yarışta önde kaçan ata Halis Karataş biniyorsa o at önde rahat bırakılmaz ve temposunu yüksek tutmak zorunda kalır.

Bu da atın sonlarda temposunun düşmesine ve yarışı kazanamamasına neden olmaktadır.Halis Karataş bu durumdan oldukça şikayetçidir.

En son olarak Fuat Çakar ile ağız dalaşına giren Karataş bu tartışmadan sonra yarış içinde yaşadıklarını anlatmıştır.

Ülkemizde ve dünyada meyve veren ağaç taşlanır deyimi her zaman geçerlidir.Halis Karataş kazanmaya ve başarılı olmaya devam ettikçe kıskanılmaya ve üzerine oynamayan devam edeceklerdir.

En son olarak Çakal Carlos ile Gazi birinciliğini fotoda kaybeden jokey bu durumda bile yücel Bilik2i tebrik etmiş ve çok sevindiğini söylemiştir.


Kendisi 38 yaşındadır ve at binmeye devam etmektedir. Bizde başarılarının devamını diliyoruz.

Halis Karataş Resimleri
halis karataş gençliği
yarıştan önce
halis karataş turbo ile birinciliğe giderken
halis karataş röportajı
halis karataş ödül alırken

halis karataş fatih terim ile
halis karataş kimdir,shirbaz karataş ülkemizin yetiştirdiği en büyük jokey

Alper Kaan Men Edildi

Tarım Bakanlığı Alper Kaan atının lisansını iptal etti. Bildiğiniz gibi Alper Kaan'ın Turboyu geçmesi ile hipodromda olaylar çıkmış polis çıkan olayları güçlükle yatıştırmıştı.

Bu günden sonra Alper Kaan hakkında birçok dedikodu ortaya atılmıştı. Alper Kaan bildiğiniz gibi bir Arap Atıdır.

Arap Atlarında biraz kaliteli ve ön plana çıkan birçok at için yarım kan İngiliz diye konuşulur.Tarım Bakanlığının aldığı bu karar ile bunun bir dedikodu olmadığı,Alper Kaan atının gerçektenyarım kan İngiliz olduğunu teyit eder nitelikte.

Bu durum hakkında diğer bir komplo teorisi ise Kaya Ekürisinin bir oyunu ile Alper Kaan'ın yarışlardan men edilmesi için lobi çalışması yürüttüğü yönünde.

Ne olursa olsun Alper Kaan'ı bir daha yarışırken izleyemeyeceğiz.Bu yarış dünyası için kötü bir kayıp olmuştur.

Dünyanın En Güzel Sprinti

yok böyle bir sprint at mı bu eşşek miŞimdiden belirteyim birçok kaliteli atı sizlere tanıtmamıza rağmen böyle bir sprinte kalkan atı daha önce izlememiş olduğunuzu düşünüyorum.

Gerçekten bir atın bazen neler yapabileceğine gözlerinizle şahit olacaksınız.At Yarışı severlerin kesinlikle izlemesi gereken bir koşu...


BÖYLE SPRİNT ATILMAZ....!!!! 
Support : At Yarışı | Blogger | Altılı Ganyan Tahminleri At yarışı ülkemizin en çok oynanan şans oyunularından biridir.Aynı zamanda at yarışı tahminleri,seyis,antrenör,jokey vb. konularda pekçok kişinin çalıştığı 60 bin civarında insana iş alanı yaratan dev bir sektördür.Spy X ve bendenizin tahminlerini bu blogda bulabilirsiniz İyi şanslar 2008@mmk kullanılan içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz,kullanılan videolar Youtube.com dan alınmaktadır ve herhangi bir telif hakkı içermemektedir...At yarışı tahminleri kişisel yorumlarımızdır at yarışı oynamaya teşvik söz konusu değildir veya tutması garanti değildir.Yorumları değerlendirip at yarışı oynamak sizin tercihinizdir.Altılı ganyan en eski şans oyunlarından biridir ve binlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır. © 2013. At Yarışı Tahminleri - Altılı Ganyan Tahminleri - Yapan at yarışı mmk