Ana Sayfa » , » Jokey Tınay Adışen

Jokey Tınay Adışen

Tınay Adışen türk yarışçılık tarihimizin en unutulmaz ve en yetenekli jokeylerinden biri olarak bilinmektedir.

1949 yılında İzmir'in Buca ilçesinde dünyaya gelen Tınay Adışen değişik stili ve mücadeleci karakteri ile birçok önemli koşuyu kazanmayı başarmış bir jokeydir.

Bunun yanında Tınay Adışen jokeylik kariyeri boyunca birçok sürpriz ve bomba denilebilecek safkanlar ile koşular kazanmıştır.

Bu nedenle kendisine Abd de Clay,Türkiye de Tınay besteleri yapılmıştır.

Çok önemli jokeylerle aynı pistlere çıkan Tınay Adışen evli ve iki çocuk babasıdır.

Tınay Adışen aprantlik döneminde en büyük başarısını Bolkar isimli safkan ile yapmayı başarmıştır.

Mümin Çılgın,Kazım Yıldız ve Ekrem Kurt gibi duayenlerle aynı yarışlarda at binen Tınay Adışen yaşayan efsane jokeylerimizdendir.

Tınay Adışen kariyerinde 1 tane gazi koşusu,1 kere tarım ve köy işler bakanlığı koşusu, 2 kere hatay, 1 kere erkek tay deneme, 1 kere cumhuriyet, 1 kez başbakanlık ve 1 kez de ankara koşusunu kazanmıştır.

Ancak Tınay Adışen'ın kazandığı 1994 yılındaki Gazi koşusu hala daha yarışseverler tarafından hatırlanmaktadır.

As Jet ile bu önemli koşuyu kazanan Tınay Adışen yarışçılık tarihinin en büyük sürprizine de imasını atmıştır.

As Jet 94.10 kuruşluk ganyanı at yarışı tarihimizin en yüksek ganyanlı gelen atların başındadır.

Kadir Altınöz ve Süleyman Akdı ile çok yakın arkadaş olan Tınay Adışen en çok Gökhan Kocakaya ve Uğur Polat'ı beğendiğini söyledi.

47 yıl boyunca at binen Tınay Adışen bu dönem boyunca hep 53 kiloda kaldığını belirterek bu meslekte başarının özveri ve çalışmaktan geçtiğini bizlere net bir şekilde göstermiştir.

Tınay Adışen ile özdeşleşen safkanlar 
  • Diana 3
  • Özgün
  • Yavuzhan
  • As Jet
  • Bodrum
  • Cansucan
tınay adışen resimleri
as jet ile fotoyu geçerken

birincilikten sonra

yarışa giderken

tınay adışen ailesi ile
Tınay Adışen'in As Jet zaferi
Paylaş :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : At Yarışı | Blogger | Altılı Ganyan Tahminleri At yarışı ülkemizin en çok oynanan şans oyunularından biridir.Aynı zamanda at yarışı tahminleri,seyis,antrenör,jokey vb. konularda pekçok kişinin çalıştığı 60 bin civarında insana iş alanı yaratan dev bir sektördür.Spy X ve bendenizin tahminlerini bu blogda bulabilirsiniz İyi şanslar 2008@mmk kullanılan içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz,kullanılan videolar Youtube.com dan alınmaktadır ve herhangi bir telif hakkı içermemektedir...At yarışı tahminleri kişisel yorumlarımızdır at yarışı oynamaya teşvik söz konusu değildir veya tutması garanti değildir.Yorumları değerlendirip at yarışı oynamak sizin tercihinizdir.Altılı ganyan en eski şans oyunlarından biridir ve binlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır. © 2013. At Yarışı Tahminleri - Altılı Ganyan Tahminleri - Yapan at yarışı mmk