ATA GEM VE DİZGİN NASIL VURULUR

Atın günlük bakımı yapılırken temizlikten önce tımar yapılması gerekmektedir.

Atlar tüylü yaratıklar olduğu için,tozlar ve terledikleri zaman vücuduna yapışan birikintileri almak için tımar yapmak gerekir.

Bu işlem için genellikle lastik kaşavlar kullanılır. Bu işlem yukardan aşağıya doğru daireler çizerek yapılır.

Daha sonra fırça ve havlu kullanılarak bakımı tamamlanır.

Hergün yapılması gereken bir işlemdir. Hergün düzenli yapılıyorsa tımar işlemi 15 dakika civarında sürmektedir. Gem ise atın azının içinden geçen demir parçasıdır.

Atın dişlerinin olmadığı bölümden geçirilir.Dizginler ise atı kontrol etmemize yarayan yardımcı aletlerdir.

Kantarma demiri atın azını sıkıştırmayacak şekilde ayarlanmalıdır.Dizginleri kullanara atı sağa ve sola çekebilirsiniz.
Paylaş :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : At Yarışı | Blogger | Altılı Ganyan Tahminleri At yarışı ülkemizin en çok oynanan şans oyunularından biridir.Aynı zamanda at yarışı tahminleri,seyis,antrenör,jokey vb. konularda pekçok kişinin çalıştığı 60 bin civarında insana iş alanı yaratan dev bir sektördür.Spy X ve bendenizin tahminlerini bu blogda bulabilirsiniz İyi şanslar 2008@mmk kullanılan içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz,kullanılan videolar Youtube.com dan alınmaktadır ve herhangi bir telif hakkı içermemektedir...At yarışı tahminleri kişisel yorumlarımızdır at yarışı oynamaya teşvik söz konusu değildir veya tutması garanti değildir.Yorumları değerlendirip at yarışı oynamak sizin tercihinizdir.Altılı ganyan en eski şans oyunlarından biridir ve binlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır. © 2013. At Yarışı Tahminleri - Altılı Ganyan Tahminleri - Yapan at yarışı mmk