ATA HIZ NASIL VERİLİR

Atı hızlandırabilmek için ayaklarımızı her iki taraftan eşit bir şekilde sıkarak karnına baskı uygulayarak atı hızlandırabilirsiniz.

Bu işlemi huysuz olmayan ve iyi yetiştirilmiş atlarda kesinlikle işe yaramaktadır.

Bu şekilde hızlandırdıktan sonra daha da tempo vermek için aynı yöntemi uygulamalısınız.

Bu yöntem at ın tepki vermesine ve hızını kesmemesine neden olur.

Bu yöntemin dışında kamçı kullanarak da atınıza tempo verebilirsiniz. Unutmayın ki kamçı atın canını yakmak için kullanılmaz.

Kamçı atın uyarılmasını sağlayan ve tepki olarak da hızını arttırması ile gelişmesi gereken bir işlemdir. Aşırı kamçı kullanımı atın canını yaktığı gibi atın huysuzlanmasına neden olabilir.
Paylaş :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : At Yarışı | Blogger | Altılı Ganyan Tahminleri At yarışı ülkemizin en çok oynanan şans oyunularından biridir.Aynı zamanda at yarışı tahminleri,seyis,antrenör,jokey vb. konularda pekçok kişinin çalıştığı 60 bin civarında insana iş alanı yaratan dev bir sektördür.Spy X ve bendenizin tahminlerini bu blogda bulabilirsiniz İyi şanslar 2008@mmk kullanılan içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz,kullanılan videolar Youtube.com dan alınmaktadır ve herhangi bir telif hakkı içermemektedir...At yarışı tahminleri kişisel yorumlarımızdır at yarışı oynamaya teşvik söz konusu değildir veya tutması garanti değildir.Yorumları değerlendirip at yarışı oynamak sizin tercihinizdir.Altılı ganyan en eski şans oyunlarından biridir ve binlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır. © 2013. At Yarışı Tahminleri - Altılı Ganyan Tahminleri - Yapan at yarışı mmk