Yücel Bilik

Yücel Bilik 87.gazi koşusunda Divine Heart isimli safkanla koşuyu kazanarak tarihteki yerini aldı.bu önemli koşuyu geçen sene kılpayı kaçırdığını yarışseverler hatırlarlar sanırım.

Matador Yaşar,Sanzatu ve Başkan Nexia fotoya beraber girmişler ve Matador Yaşar jokeyi Halis karataş ile fotoyu önde geçmiştir.

Yücel Bilik'in bindiği Başkan Nexia ise koşuyu çok küçük farklarla 3. bitirmiş ve kılpayı birinciliği kaçırmıştı.

Ancak tarih tekerrür etmedi ve bu sefer fotoda Yücel Bilik'in bindiği Divine Heart Halis Karataş'tan rövanşı alarak Gazi birinciliğine ulaştı...

Apranti-Jokey kariyerinde ikinci kez ata binen Yücel Bilik 1 birincilik ve bir ikincilik ile belki de istatistlik olarak en başarılı jokey konumundadır.

30 haziran 2013 yarış gününde de sadece iki ata binen jokey yılın en önemki koşusunu kazanarak önemli bir prestij ve değer kazandı.

Yücel Bilik ile ilgili biraz bilgi vermek gerekirse genellikle hafızalarda sürpriz-bomba atlarla birincilikleri gelmektedir.

Özellikle 66 ganyanlı Dayala ile kazandığı İstiklal Savaşı koşusu,17 ganyanla getirdiği Aeneas hala daha yarışseverlerin hatırladığı koşulardır.

Yücel Bilik bugüne kadar koştuğu 2514 koşuda 182 birincilik, 182 ikicilik,177 üçüncülük, 187 koşuda ise dördüncülük kazanmıştır.


Yücel Bilik Resimleri
Yücel Bilik Sevinç Gösterisi

yücel bilik fotoyu önde geçerken


yücel bilik kupayı alırken

yücel bilik ve eşi

yücel bilik apranti günleri

miramis-adonise bakıyor Aeneas Yücel Blik'le kazanıyor


Gazi Koşusu Ödül Töreni

http://atyarisibilgi.blogspot.com/2013/07/jokey-yucel-bilik.html ALINTIDIR
Paylaş :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : At Yarışı | Blogger | Altılı Ganyan Tahminleri At yarışı ülkemizin en çok oynanan şans oyunularından biridir.Aynı zamanda at yarışı tahminleri,seyis,antrenör,jokey vb. konularda pekçok kişinin çalıştığı 60 bin civarında insana iş alanı yaratan dev bir sektördür.Spy X ve bendenizin tahminlerini bu blogda bulabilirsiniz İyi şanslar 2008@mmk kullanılan içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz,kullanılan videolar Youtube.com dan alınmaktadır ve herhangi bir telif hakkı içermemektedir...At yarışı tahminleri kişisel yorumlarımızdır at yarışı oynamaya teşvik söz konusu değildir veya tutması garanti değildir.Yorumları değerlendirip at yarışı oynamak sizin tercihinizdir.Altılı ganyan en eski şans oyunlarından biridir ve binlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır. © 2013. At Yarışı Tahminleri - Altılı Ganyan Tahminleri - Yapan at yarışı mmk