Son Eklenenler

Adana at yarışı tahminleri 26 kasım 2013 salı

26 kasım adana yarış programı
26 kasım 2013 salı günü Adana hipodromunda düzenlenecek yarış programı 7 koşuda oluşuyor.Adana yarışları saat 14:30 da start alırken altılı ganyan ise saat 15:00 de start alacak.

Türkiye'yi etkisi altına alan yağmur nedeni ile salı günü Adana'da da sağanak yağmur bekleniyor.Bu nedenle de yağmur yaparsa sonuçları etkileyeceğini düşünüyorum.

26 kasım Adana at yarışı yorumları; (Buffa tek olur)

birinci ayak;

Grubun çim pist performansı en yüksek safkanı olan ve son üç çim pist koşusundan iki ikincilik çıkaran 4 numaralı Elifim öncelikli şans verdiğim isim.

Eğer yağmur nedeniyle çim pist yarışları ertelenirse ve yarış kuma alınırsa 1 numaralı Emirsultan,2 numaralı Gaddarınoğlu ve eküri avantajı ile 5 numaralı Sırra Kadem devreye kesinlikle gireceklerdir.

Bu yarışın sürpriz ismi idmanlarını yarışa yansıtma halinde 12 numaralı Edoşkaya olabilir ihmal etmeyin.

ikinci ayak;

Kum pistte iyi yarışlar çıkaran 1 numaralı Sunny Child çim piste yatkın orjini ve formda jokeyi Akın Sözen ile favorim.

Bu safkanın en ciddi rakipleri Gökhan Kocakaya'nın tercih ettiği 7 numaralı Manzanillo ve bir türlü beklenen yarışları koşamayan güçlü kan hattına sahip 3 numaralı Marvelous Girl isimli safkanlar olacaktır.

Son iki koşusunu çok beğendiğim 4 numaralı Apple Candy ve zaman zaman ters performanslar gösteren 11 numaralı Fast and Faster daha sonraki ihtimaller olacaktır.

üçüncü ayak;

3 yaşlı arap atlarının katılacağı maiden mücadelede kum pistte çok iyi koşan 7 numaralı Cebenur,son ikinciliği ile dikkat çeken 9 numaralı Kozan Gülü ve idman performansı çok başarılı olan 11 numaralı Umunç arasındaki mücadelenin birinciyi belirlemesini bekliyorum.

dördüncü ayak;

Bu tarz mesafelerde geçmişte birçok başarılı yarışı olan ve bu grubun çok üstünden bir kalitesi olduğunu düşündüğüm 2 numaralı Buffa'dan çok iyi bir yarış bekliyorum.

Riske girmeyi sevenlere bu safkanı tek atmalarını öneriyorum.

beşinci ayak;

Bu sene çok başarılı yarışlar sergileyen 4 ve yukarı yaştaki arap atlarının katılacağı günün önemli yarışı olan Narenciye koşusunda sprintinde geç kalmazsa 2 numaralı Tozan yüksek ihtimal yarışı kazanır düşüncesindeyim.

Zaman zaman çok iyi koşan Tozan gününde olmazsa bu yarışın karışacağını düşünüyorum.

bu nedenle Tozan'ı tek atamayanlara kalitesinden kimsenin şüphesinin olmadığı 1 numaralı Karaeser ve bu tarz mesafeleri çok seven 13 numaralı Özfidan isimli safkanları öneriyorum.

altıncı ayak;

Yarış kazanma kabiliyeti çok iyi olmasa da koştuğu birçok koşuyu adından söz ettirip tabelada bitiren 7 numaralı Impassioned ve yine tabelanın müdavimlerinden olan 5 numaralı Best Wango eşit şans tanıdığım safkanlar.

Bu yarış bu iki safkanın dışına çıkarsa 9 numaralı Royal Tozan bombaların bombası olabilir kesinlikle kuponlarınıza yazın hatta direk ganyan oynayın.

26 kasım adana kuponum;

1.ayak; 4,1,2,5,12
2.ayak; 1,7,3,4,11
3.ayak; 7,9,11
4.ayak; 2
5.ayak; 2,1,13
6.ayak; 5,7,9

kupon bedeli ; 33,75

25 kasım 2013 İngiltere at yarışı tahminleri


Programdaki yarışlar saat 16:30 da start alırken,altılı ganyan ise saat 17:00 de başlayacak.

25 Kasım İngiltere yarış programındaki koşulara altılılı ganyan ile birlikte; yedili plase, beşli, dörtlü ve üçllü ganyan oynanabilecek.

(birim fiyat 3 Kuruş)

1.AYAK: 

3 ve yukarı yaşlı safkanların maiden mücadelesinde rakipleriyle arasında ciddi derecede güç ve kalite farkı bulunan NICKELS AND DIMES (7) için kolay bir yarış olması gerekir.

2.AYAK: 

Class 5 düzeydeki bu handikap mücadelede her ne kadar son koşularında beklenenden uzak bir görüntü çizse de kalitesiyle rakiplerinin önünde olduğunu düşündüğüm LIVING LEADER (2) en şanslı isimdir.

Geçtiğimiz sezonun başarılı safkanı RUGOSA (1) sorunlarından dolayı son koşularında fasılalı start alıyor olsa da son koşusunda ilk kez dikkat çekici bir yarış yaptı ve nispeten daha uygun rakipler yanında daha başarılı olabilir. bu koşuya aradan sonra katılacak olan DAVID' S SECRET (8), maiden olmasına rağmen gününde olduğu zaman dikkat çekici yarışlar yapabilen NELINA (10), son yarışını kazanan BARBADOS BOB (4), son koşularında sürekli istikrarlı koşan KIMBALI (5) ve LUCKY LODGE (6) ikilisi koşunun diğer şanslı isimlerdir.

3.AYAK: 

Class 6 Handikap mücadelede DANSILI DUTCH (6), BAILE ATHA CLIATH (7), CANDY KITTEN (5), KHAJAALY (2) ve DELIGHTFUL SLEEP (3) ayrımsız yazılmaldır.

4.AYAK:

Vasat düzeydeki tayların mücadelesinde son iki startındaki performansını bu koşuda devam ettirebilirse kazanabileceğini düşündüğüm TYRSAL (4) en şanslı isim olacaktır.

Kum pistteki tatminkar yarışlarını son galibiyetiyle devam eden Mastercraftsman'ın ufak yapılı kızı STARLIGHT PRINCESS (3) ile rakibine geçildiği son yarışının ardından stili icabı daha iyi uyum sağlayabileceğini düşündüğüm Wolverhampton pistinde ilk kez koşacak olan MY MY MY DILIZA (5) favorini ciddi rakibidirler.

5.AYAK:

Vasat düzeydeki 2li tayların bu kez uzun sayabileceğimiz mesafedeki bir başka mücadelesinde geçen hafta koşup kazandığı yarışında "Son koşusunda ilk kez kazanan safkana bu kadar çok yaklaşan SLINKY MCVELVET (6)' in ilk kez koşacağı pist ve mesafeye uyum sağlayacağını düşündüğümden sürpriz şansı veriyorum" diyerek önerdiğimiz ve sürpriz yaparak kazanırken bizi mahçup etmeyen SLINKY MCVELVET (2) devam eden formuyla yine ilk şanslı isimdir.

Yine aynı koşuya kayıtlı olmasına rağmen koşudan çıkartılan CHANCEUSE (4) son koşusunda bu grupla kıyaslanmayacak derecede üstün olan rakibinin arkasında uzak farklı gerisinde kalırken bir diğer güçlü rakibine fotoda ikinciliği vermişti. Grup içinde en formda isimlerden biri olan safkanın favorinin tek rakibi olacağı kanısındayım.

6.AYAK: 

Class 4 düzeydeki Handikap mücadelede grubun az atlı ve birbirine denk isimlerden oluşması sebebiyle her ata şans vermek gerektiğin düşünüyorum. Pist ve mesafeye aşina safkan ALL THE WINDS (2) ve Wolverhampton pistindeki ilk yarışından ikincilikle ayrılan MONTJESS (6) ikilsi başta olmak üzere NOBLE ALAN (1), MURCAR (3), LAYLINE (4) ve TOUGHNESS DANON (5) sıralaması dikkate alınabilir. Bol Şanslar… 25 kasım 2013 pazartesi günü İngiltere'nin Wolverhampton hipodromunda düzenlenecek yarış programı 7 koşudan oluşuyor.

25 kasım 2013 İngiltere erken bahis oranları;

FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU516-2
2.KOŞU716-3
3.KOŞU47-36-1
4.KOŞU635-8
5.KOŞU35-42-7
6.KOŞU534
7.KOŞU521

25 kasım Şanlıurfa altılı ganyan tahminleri


1.ayak:

Formda olan ORDUNARIUS PROF (1) ve UNSTOPPABLE (11) koşuda birlikte şans verilebilecek isimlerdir. COLD WATER (2) yarıştaki güçlü rakipleri olacaktır. PEYK (3) sürpriz şans verilebilecek isimdir.

2.ayak;

İyi durumuyla ABJAR ACADEMY (2) koşuda ilk şans verilebilecek isimdir. Formda olan HARD WORKER (6) yakın takipçisi olacaktır. BABA TAYLAN (3) ve BRAVE GREY (4) ihmal edilmemesi gereken isimlerdir.

3.ayak: 

Yükselen formuyla LYRA (10) koşuda favori şans verilebilecek isimdir. İyi durumda olan DOĞANCIK (1) yakın takipçisi olacaktır. ACAR KIRNIÇ (5) ve SUALP (3) ihmal edilmemesi gereken isimlerdir.

4.ayak:

Artan formuyla ERENCİK (3) ve PERFECT GOLD (5) koşuda birlikte şans verilebilecek isimlerdir. RACHEL CORRIE (7) güçlü rakipleri olacaklardır. Ekürisiyle GOLDBORS (4-8) diğer şanslı isimdir.

5.ayak: 

Devam eden formuyla COME HERE (2) ve LADY ÇERNO (1) birlikte şans verilebilecek isimlerdir. SON SERVETİM (4) ciddi rakipleri olacakken; HADRA (3) sürpriz şanslı isimdir.

6.ayak: 

Günün son koşusunda ELİFNUR SULTAN (3) ve UÇAN ŞAHİN (2) koşuda birlikte şans verilebilecek isimlerdir. İVRİZ GÜLÜ (5) yakın takipçileri olacakken; FİNCANTAY KIZI (4) diğer şans verilebilecek isimdir.

Şanlıurfa at yarışı tahminleri 25 kasım 2013

25 kasım şanlıurfa yarışları
birinci ayak;

Diyarbakır'da koştuğu son üç koşusunda çok iyi işler yapıp iki ikincilik bir de üçüncülük elde eden 11 numaralı Unstopple birinciliğe en yakın safkan gibi gözüküyor.

Bu safkana eksik koşarsa son koşusunu ölçü almadığım 2 numaralı Cold Water ve idmanlarında iyi görüntüler veren 7 numaralı Tekcan devreye girerler.

Bu yarışın sürprizini boş koşularından sonra yakın ikinciliği ile dikkat çeken 8 numaralı ower Grown'dan bekliyorum ihmal etmeyin.

ikinci ayak;

Son koşusu olan Şanlıurfa Belediye Başkanlığı koşusunu yakın arayla beşinci bitiren 5 numaralı Excalibur artan formu ve uygun grupta söz sahibi olacaktır.

Bu safkanın en ciddi rakipleri olarak bu tarz mesafelerde çok başarılı yarışları olan 8 numaralı Lucky John ve arka arkaya iyi performanslar sergileyen 2 numaralı Abjar Academy olacaktır.

Koşunun sürprizini 6 numaralı Hard Worker yapabilir dikkat.

üçüncü ayak;

Son koşusunu 1700 metre kum pistte uzak farkla çok rahat kazanan 10 numaralı Lyra devam eden formu ile favorim.

Bu safkan bir aksilik olmazsa bu koşuyu yüksek bir ihtimal kazanıp birincilik serisine başlayacaktır.

Yine de riske giremeyenlere eküri avantajı ile 7 numaralı Kıraç Kız ve boş kilosu ile kalite safkan 11 numaralı Turbokaya'yı önereceğim.

dördüncü ayak;

2 yaşlı ingiliz taylarının katılacağı maiden mücadele her türlü sonuca açık oalcaktır.Bu nedenle de bu ayağı kapatmak iyi bir tercih gibi gözüküyor.

beşinci ayak;

8 safkanın katılacağı bu ayağı da kapatarak işi son ayağa bırakmanızı öneriyorum.

altıncı ayak;

2 numaralı Uçan Şahin'in bu koşuyu kazanacak güç ve kalitede olduğunu düşünüyorum.Günün bankosu olarak öneriyorum.

25 kasım Urfa tahminim;

1.ayak; 11,2,7,8
2.ayak; 5,8,2,6
3.ayak; 10
4.ayak; H
5.ayak; H
6.ayak; 2

kupon bedeli ; 26,88

İzmir at yarışı yorumları 24 kasım 2013

24 kasım izmir yarışları
birinci ayak;

Son iki koşusunda oldukça yüksek bir performans gösterip bir ikincilik bir de yakın farklarla üçüncülük elde eden 5 numaralı Sis ve bu tarz mesafelerde iyi işler yapan kendisini tanıyan aprantisi ile 3 numaralı Gülen Aslan eşit şans verdiğim isimler.

9 numaralı Zarif Kız ve 8 numaralı Yünlüce Yıldızı rakiplerinin hatasını değerlendirmek için fırsat kollayacak isimler.

Koşunun sürprizini form durumunun bu koşu ile yükselişe geçeceğini düşündüğüm 7 numaralı Şirince den bekliyorum.

ikinci ayak;

günün tahmini en zor koşularından biri olarak gözüken altılı ganyanın ikinci ayağına fazla at yazmakta fayda olacağı kanaatindeyim.

Son koşusunu kazanan 9 numaralı Kılıçlı devam eden formu ile öncelikli şansa sahip isim.

3 numaralı Tavşanabi,12 numaralı Günyazar,7 numaralı Berhan Kızı ve 4 numaralı Hayal Gibi ihmale gelmeyecek isimler.

Bu safkanları ayrım yapmadan kuponlarınıza yazın.

üçüncü ayak;

2 yaşlı ingiliz taylarının katılacağı maiden mücadelede kum piste yatkın orjini ve son koşusundaki başarılı ikinciliği ile 5 numaralı Tokoğlu ve idmanlarında güzel dereceler yapan 3 nuamralı Dalgaların Sesi arasındaki mücadelenin birinciyi belirleyeceğini düşünüyorum.

dördüncü ayak;

Günün en önemli koşusu olan Münci Giz koşusunda yarış hayatı boyunca hep zor grularda sert rakiplerle mücadele eden 3 numaralı Lady Dramalı sonunda dişine göre bir grupta start alıyor.

Sevdiği pist ve mesafede Lady Dramalı usta jokeyi Sadettin Boyraz ile fotoyu önde geçecektir.Günün bankosu olarak öneriyorum.

beşinci ayak;

Gerek koştuğu koşular gerekse de kariyerine bakıldığında bu grubun üstünde olduğunu düşündüğüm 4 numaralı Stromboli normal şartlarda fotoyu önde geçecektir.

Bu safkanı riske grip tek atılabileceğini düşünüyorum.

altıncı ayak;

Günün en karışık koşusu olarak gördüğüm bu ayağı kapatma düşüncesindeyim.İmkanı olanlara bu ayağı kapatmalarını bütçesi uygun olmayanlarında bu ayağa çok at yazmalarını öneriyorum.

24 kasım altılı kuponum;

1.ayak; 5,3,9,8,7
2.ayak; 9,3,12,7,4
3.ayak; 5,3
4.ayak; 3
5.ayak; 4
6.ayak; H

Atla Gel Şaban


filmin konusu;

Türk sinemasının yetiştirdiği en önemli komedi oyuncularının başında gelen ölümsüz sanatçımız Kemal Sunal'ın en sevilen filmlerinden biri Atla Gel Şaban'dır.

Filmde karısının ve kaynanasının dırdırından bıkan bir adam kolay yoldan zengin olmak için sürekli olarak at yarışı ile ilgilenmektedir.

Birgün dolmuşta yaptığı kuponun çok büyük paralar kazanması mafyanın ilgisini çeker ve Şaban'ı kaçırırlar.

Şaban oynamadığı ama büyük paralar veren altılı kuponu yüzünden mafyanın eline düşmüştür.Asıl kötü olan ise mafyaya verdiği kuponların tutmamasıdır.

Mafya üyeleri bu durumu Şaban'a sorduklarında dolmuştaki ortamın oluşması halinde vereceği kuponların tutacağını söyler.

At yarışı ve Kemal Sunal birlikteliği ortaya muhteşem bir film çıkarmıştır;izlemeyenlerin kaçırmamasını tavsiye ediyorum.

film bilgileri;
yapım;1984
tür;komedi
süre;1 saat 25 dakika
oyuncular;Kemal Sunal,Nevra Serezli,Dinçer Çekmez

atla gel şaban filminden kareler

Atla Gel Şaban İzle

24 kasım Adana altılı ganyan tahminleri

1.Ayak:

Bir yarış koşup üçüncü olduktan sonra idmanlarına daha da hız kazandırarak bu koşuyu hedef yapan EUROWINGS ve ileride adından sıkça bahsettirecek yetenekte bir isim olduğuna inandığım CELSIUS eşit şans verdiğim taylardır.

İdmanları az da noksan olmasına rağmen oldukça kalite bir isim olan DAĞTEKİNHAN’ı bu koşu ile birlikte takibe almakta fayda var.

2.Ayak:

Başarısız son koşularının ardından idman pistinde uzun galoplar yaparak hazırlanan İMPARATOR benim favorim.

Az farkla ikinci kaldığı son koşusunu bir hayli beğendiğim GENCERHAN, istikrarlı isim SANCAKTEPE, grubun iyi performanslı isimi olan İNANLIOĞLU, istikrarlı safkan ORFİA ve sert rakiplerinden etkilenip tabela dışı kaldığı son koşusunu ölçü almadığım BEŞİRYILDIZ koşuda iddialı olabilecek diğer isimlerdir.

3.Ayak:

Üst üste ikinci olduğu koşularının ardından idman pistinde iyi bir form tuttuğunu gözlemlediğim AMAZONİK koşunun en şanslı isimidir.

İstikrarlı koşan YENİDÜNYA, çim pistte çok etkili sonuçlar alabilecek kapasiteye sahip olan HÜRGÜZEL, artık kazanacak kıvama gelmeye başladığının sinyallerini veren DOĞU KIZI ve toparlanmaya başlayan ÇOKKAZAN KIZI ihmal edilmemesi gereken kısraklardır.

4.Ayak:

İkinci olduğu ilk koşusunun ardından çok daha iyi duruma geldiğini gözlemlediğim GEMİCİ’nin rakiplerine üstünlük sağlayarak maidenden çıkacağını düşünüyor ve günün en sağlam bankosu olarak kuponlarınıza yazmanızı öneriyorum.

5.Ayak:

İstanbul pistinde tatminkâr yarışlar koşan ERGÖZ ve son üçüncülüğünün ardından formunu daha da yükselten BIG STREAM eşit şansa sahipler.

Pist ve mesafe ayırımı yapmadan oldukça istikrarlı koşan MAGIC RAIN, kazandığı koşu ile şanssızlığını kıran THELMA ve her geçen gün biraz daha iyi duruma gelmeye başlayan LA SANTA ROJA favorilerin eksik koşması halinde devreye girebilirler.

6.Ayak:

Son koşusunda tabela dışı kalmasına rağmen bu grup için tatminkar bir derece gerçekleştiren VIRGIN PEARL ve rakiplerine göre ağır bir kilo ile start alacak olan kalite isim GIFTED AKAY ayırım yapılmadan altılı ganyan kuponlarında bulundurulmalıdır.

Bu safkanların beklenen yarışını yapamaması durumunda inişli çıkışı bir grafik çizen PASİFİKA ile idman pistinde bir hayli beğenimi kazanan SALFORD devreye girebilirler. Bol Şanslar…

Adana at yarışı tahminleri 24 kasım 2013

24 kasım adana yarışları
birinci ayak;

2 yaşlı ingiliz taylarının katılacağı maiden mücadelede yarış hayatı boyunca koştuğu 8 koşunun altısını tabelada bitiren 1 numaralı Açılım ve 5 numaralı Marants yarış tecrübeleri ile rakiplerinin bir adım önündeler.

Yarış hayatının ilk koşusunu üçüncü bitiren 4 numaralı Eurowings ve yine ilk koşusunu dördüncü bitiren 2 numaralı Celsius artan yarış tecrübeleri ile iddialı olacaklardır.

Bu yarışın bu dört safkanın dışına çıkacağını düşünmüyorum.

ikinci ayak;

Elde ettiği birincilikten sonra çıktığı kısa vade ve grup 3 koşuları tabelada bitiren 1 numaralı İnanlıoğlu dişine göre grupta ilk şansa sahip isim.

Büyük bir aksilik olmazsa sevdiği mesafede etkili sprinti ile koşuyu kazanacaktır günün bankosu olarak öneriyorum.

Bu safkana güvenemeyenlere istikrarlı koşular çıkaran 7 numaralı Adam'ı önereceğim.

üçüncü ayak;

Kısa mesafelerde çok iyi işler çıkaran 3 numaralı Çokkazankızı usta binicisi ile favorim.

Form düşüklüğü yaşıyor gibi gözükse de yine etkili olacağını düşündüğüm 5 numaralı Yeni Dünya ve 2 numaralı Doğu Kızı favorinin ciddi rakipleri olurlar.

Kum pistte sergilediği performans ile beğeni toplayan 9 numaralı Amazonik pek sevmedği pistte bir sürpriz yapıp kazanabilir ihmal etmemek gerekiyor.

dördüncü ayak;

Bölünen maiden'ın ikinci ayağında şartlı koşuda ikincilik elde eden ve kendisini tanıyan jokeyi ile koşuya katılacak 2 numaralı Gemici favorim.

Arka arkaya üç ikincilik elde eden 6 numaralı total score şeytanın bacağını kırıp maiden dan çıkmak için sahaya çıkıyor etkili olacaktır.

bu yarışın bu iki safkanın dışına çıkacağını düşünmüyorum.

beşinci ayak;

Çok karışık bir koşu o kadar inceleme yapmama rağmen ön plana bir safkan çıkmadı.Bu nedenle de bu ayağı kapatığ büyük bomba patlamasını izlemek iyi bir seçenek gibi duruyor.

altıncı ayak;

6 numaralı Virgin Pearly,12 numaralı Bandidas ve 7 numaralı Whos Next arasındaki mücadele birinciyi belirleyecektir.

24 kasım adana kuponum;

1.ayak; 1,5,4,2
2.ayak; 1
3.ayak; 3,5,2,9
4.ayak; 2,6
5.ayak; H
6.ayak; 6,12,7

Adana at yarışı tahmini 23 kasım 2013

23 kasım adana yarışları
birinci ayak;

Bu tarz mesafelerde çok iyi koşuları olan ancak bu aralar formsuz bir dönem geçiren 2 numaralı Karsavul Ateşi isimli safkandan iyi bir performans bekliyorum.

4 numaralı Büyükbaş ve 8 numaralı Sedefkar en yakın rakipleri olacaklar.

11 numaralı Usagara ise bu koşunun değil bu günün bombasını patlatabilir aman dikkat.

ikinci ayak;

Gökhan Kocakaya faktörü ile 4 numaralı Şubatınkızı,eküri avantajı ile 11 numaralı Sahaların Yıldızı,arka arkaya iyi koşan 6 numaralı Pike,son koşusunu ölçü almadığım 10 numaralı Kızıl Kır ve idmanlarında çok iyi gözüken 5 numaralı Zaman Kızı ayrım yapılmadan kuponlara işaretlemenizi önereceğim isimler.

üçüncü ayak;

Günün en önemli koşularından biri olan Adana Barosu koşusunda Adana pistinin en başarılı safkanlarından biri olan,son koşusunuda Azaraks gibi bir ismin arkasında ikinci bitiren ve King Drok gibi bir ismi geride bırakan 5 numaralı Glendor günün en güvenilir safkanlarından biri olarak gözüküyor.

Gönül rahatlığı ile tek atılabileceğini düşünüyorum.

dördüncü ayak;

3 gün önce çok iyi bir performans göstererek arka arkaya ikinci birinciliğini elde eden 3 numaralı Coffee Bean sık koşmaktan etkilenmezse yine kazanacaktır.

Ancak yine de bu safkanın yanına 4 numaralı Yellow Apachy ve 5 numaralı Impressing isimi safkanları ilave ederek rahat bir yarış izleme taraftarıyım.

beşinci ayak;

Günün bir diğer önemli koşusu Anavarza Kalesi koşusunda 4 numaralı Kazım Baba ve 3 numaralı Junior Pianist arasındaki mücadele birinciyi belirleyecektir.

Bu iki safkanın bir önceki koşuda yakın aralarla birinci ve ikinci olduğunu hatırlatmakta fayda var

altıncı ayak;

Son iki koşusunda az farkla ikinciliğinin yanısıra bir de birinciliği bulunan bu tarz pist ve mesafelerde çok etkili koşan kaliteli safkan 1 numaralı Gümüşsoy daha önce geride bıraktığı birçok rakibini yine geçebilir bu nedenle de favorim.

10 numaralı Canüzümlü yarış kariyerinin en formda dönemlerini geçiriyor oldukça etkili bir performans göstereceğini düşünüyorum kesinlikle kuponlarda olmalıdır.

Bu iki safkanın eksik koşması halinde son koşusunu ölçü almadığım 6 numaralı Affan ve 2 numaralı Pesen devreye gireceklerdir.

Koşunun sürprizini 7 numaralı Deli Dumrul'dan bekliyorum.

2013 Flying star koşusu-Maximus Dream


2013 Flying star koşusunu Maximus Dream isimli safkan jokeyi Akın Sözen ile kazanmayı başardı.

Bu önemli koşuyu Mister Baron isimli safkan ikinci,Miyuki isimli safkan üçüncü,Pan Amore isimli safkan da bu önemli koşuyu dördüncü olarak tamamladılar.

Yarışı kazanan Maximus Dream isimli safkanın ganyanı 5.05 olurken bitiriş derecesi de 2.03.25 oldu...

Son metreleri büyük heyecan yaratan koşunun videosunu izlemenizi öneriyorum.

2013 Flying star koşusu

23 kasım İstanbul at yarışı tahminleri

23 kasım istanbul yarışları
birinci ayak;

Günün en karışık koşularından biri olan altılı ganyanın ilk ayağı sürprize açık bir koşu olarak gözüküyor.

Benim sıralamam eküri avantajı ile 4 numaralı Kalaycı,8 numaralı Babaali,6 numaralı Kıroğlum,9 numaralı Nazarat ve son koşusunu büyük bir sürpriz yaparak kazanan 7 numaralı Akkurt.

ikinci ayak;

3 yaşlı dişi ingiliz atlarının katılacağı şartlı koşu da önceliğim ilk üç çim yarışından sonra koştuğu kum pistte az farkla birinciliği kaçıran Akın sözen ile yarışa katılacak 10 numaralı I AM THAT CHICK isimli safkanda.

Bu safkanın en ciddi rakipleri bir türlü beklenen başarıyı ve istikrarı gösteremeyen ancak kum pistteki başarılı koşuları ile hatırladığım 12 numaralı Nilsu ve 3 numaralı Anna Alexandra isimli safkanlar olacaktır.

Diğer yandan çim piste yatkın olsa da uygun rakiplerinin yanında iyi koşacağını düşündüğüm 1 numaralı World Stage ve 2 numaralı Semestra daha sonraki ihtimaller olarak gözüküyorlar.

üçüncü ayak;

3 yaşlı arap atlarının katılacağı maiden mücadelede kum-çim ayırt etmeksizin iyi koşular koşan 3 numaralı Çakıcı Efe ve arka arkaya başarılı ikincilikler alan 7 numaralı Saldıran eşit şans verdiğim isimler.

Yarış hayatlarının ilk startını alacak olan 4 numaralı Çelikkol ve 8 numaralı Teksas idmanlarında çok iyi işler yaptılar bir anda fotoyu önde geçebilirler dikkat.

Koşunun sürprizini 11 numaralı Win Kız Win isimli safkandan bekliyorum.

dördüncü ayak;

1400 metre kum pistte harika performanslar göstererek uzak farklarla birincilikler elde eden 5 numaralı Kobra Sel uzayan mesafede de bu performansını sergilerse yine kazanabilir.

Ancak safkanın uzun mesafede nasıl koşacağı çift bilinmeyenli bir denklem gibi.Mesafe 1400 civarı olsaydı banko olurdu diye düşünüyorum.

Bu nedenle de sürekli olarak tabelada kendine yer bulan 6 numaralı Mirhaber,birçok defa kısa mesafede geçildiği Kobra Sel'den rövanşı alabilir.

Bu iki safkan eksik koşarsa 2 numaralı TumbulSaburum,3 numaralı Bababora ve grubun uzun mesafeye en yatkın ismi olarak gözüken 7 numaralı Ocakbey devreye girerler.

beşinci ayak;

Programın para ikramiyesi yüksek koşularından biri olan At Meydanı koşusunda çok kaliteli bir safkan olduğunu düşündüğüm 4 numaralı Manoush sonlardaki etkili sprinti ile zayıf grupta birinciliğe ulaşacaktır kanaatindeyim.

Günün ilk bankosu olarak Nurettin Şen ile start alacak olan Manoush'u öneriyorum.

altıncı ayak;

Günün en önemli koşularından biri olan flying star koşusunda Cumhurbaşkanlığı koşusunu Fly by Me ve Il Nero gibi isimlerin arkasında üçüncü bitiren harika bir safkan olduğunu düşündüğüm 3 numaralı Mister Baron devam eden formu ile favorim.

Bu safkan birbirinden zorlu rakiplerle mücadele ettiği koşularda sonlardaki etkili sprinti ile tabelanın çeşitli yerlerinden her zaman yerini alıyor.

Nispeten daha uygun rakiplerinin yanında kantarmasını çok iyi bilen jokeyi Mehmet Kaya ile günün ikinci bankosu olarak önereceğim isim Mister Baron...

23 kasım istanbul kuponum;

1.ayak; 4,8,6,7,9
2.ayak; 10,12,3,1,2
3.ayak; 3,7,4,8,11
4.ayak; 5,6,2,3,7
5.ayak; 4
6.ayak; 3

dikkat edilecek öneriler;

günün bankoları ; Manoush/Mister Baron

günün sürprizi ; Ocakbey

günün bombası ; Teksas

günün ikilisi ; Mister Baron / Artic Man

günün çiftesi ; Manoush / Mister Baron

23 kasım İstanbul altılı ganyan tahminleri


birinci ayak;

Akkurt'un geçen birinciliğini şans olarak düşünmemekte fayda var,kime sorduysam bu birinciliğin bir başlangıç olduğunu söyledi ihmal etmeyin.

Kişisel olarak arka arkaya boş koşan Altınkılıç'ın birgün ters koşup herkesi ter köşeye yatıracağını düşünüyorum o gün bugün olabilir aman dikkat.

Kalaycı ve Babaali olmadan da kupon doldurana çömez muamelesi yaparlar...

ikinci ayak;

Programın en zor koşusu.Sordum soruşturdum bu koşu ile ilgili çok dikkate değer bir istihbarat alamadım.

Bu nedenle bu ayağa çok at yazmakta fayda olacağını düşünüyorum.

Benim sıralamam Bella Cosa(5),World Stage(1),I am at that Chick(10),Nilsu(12),Asteria(4)

üçüncü ayak;

Son koşusunu çok az farkla ikinci bitiren Saldıran(7) artık maidendan bu koşu ile çıkmazsa daha uzun süre maiden koşar.

Safkan çok iyi yarışlar sergiliyor bu koşu ile de kendi adıma birinciliği Özcan Yıldırım ile söke söke alacağını düşünüyorum.

dördüncü ayak;

İlgilileri Bababora'ya çok güveniyorlar bu koşuya safkanı özel olarak hazırladılar.Ben de iyi koşacağını düşünüyorum.

Kobra Sel(5),Mirhaber(6) ve Nesrettin Hoca(12) benim kuponuma koymayı düşündüğüm safkanlar biraz karışık bir koşu gibi geliyor bana.

beşinci ayak;

Büyük ihtimal yarış günün en çok tek atılan safkanı bu koşuda olacak.Bu yarışa Nurettin Şen ile katılacak olan Manoush (4) çok kaliteli bir safkan ugun grupta kesinlikle yüksek şansa sahip.

Bu safkanı yıkmak isteyenlere Miss Aleyna'yı(5) önereceğim.

altıncı ayak;

Doğrusunu söylemek gerekirse fazla at koşmasa Mister Baron(3) bu koşuyu kesin kazanır derdim.Ancak 16 safkanın katıldığı bu koşuda yol bulamazsa koşuyu kazanamayabilir.

Bu nedenle de Halis Karataş ile ilk kez koşacak olan Pan amore (4) ve Artic Man(1) çok kaliteli safkanlar kesinlikle ihmale gelmezler.

Yarışın sürprizini çok sert gruplarda vasat performanslar gösteren Mavi Kumsal(2) Fuat Çakar ile yapabilir.

2013 Adana Barosu koşusu


2013 Adana Barosu koşusunu Glendor isimli safkan jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazanmayı başardı.

Bu önemli koşuyu Distant Rising isimli safkan ikinci,Çağantercan isimli safkan üçüncü,Tosunoğlu isimli safkanda dördüncü olarak bitirdiler.

Koşuyu kazanan Glendor'un ganyanı 2.75 verirken,bitiriş derecesi de 2.35.75 olarak açıklandı.

2013 Adana Barosu koşusu

Dünyanın en güzel jokeyi Kathi Werning


Kathi Werning arabalı at yarışlarında jokeylik yapan ve dünyanın en güzel jokeyi olarak bilinen bir kadındır.

En son oalrak Almanya'nın en ünlü dergilerinden FHM'e soyunan güzel jokey atlara olan sevgisi nedeniyle bu mesleği seçtiğini anlattı.

At üzerindeki yeteneği ile çok dikkat çeken Kathi Werning'in ülkemizde at binmesi ne güzel olurdu diyenlere selam olsun....

Kathi Werning resimleri
22 kasım cuma Bursa at yarışı tahminleri

22 kasım bursa yarışları
birinci ayak;

3 yaşlı arap atlarının katılacağı maiden mücadelede koştuğu 12 yarışın beşini tabelada bitiren ve 3 ikinciliği bulunan 1 numaralı Balduran dişine göre rakiplerinin yanında favorim.

9 numaralı Balböceğinin idman performansı rakiplerine göre daha iyi gibi gözüküyor ihmale gelmez.

Rakiplerine göre kilo avantajı olan ve son koşusundan ikincilik çıkaran 12 numaralı Tumbul Yaprak etkili bir performans gösterecektir.

koşunun sürprizini yarış hayatının ilk mücadelesinde 5 numaralı Şahserdar yapabilir DİKKAT.

ikinci ayak;

Son koşusunu İstanbul'da koşan ve sert gruptan etkilenip dokuzuncu olarak tamamlayan 1 numaralı Akjoltoi sevdiği pist ve mesafede uygun rakiplerin yanında favorim.

Son üç koşusunun birini kazanan diğer ikisini de tabelada tamamlayan formda safkan 3 numaralı Recator ve Erhan Yavuz ile farklı koşacağını düşündüğüm ve son koşusunu ölçü almadığım 4 numaralı Jaw Breaker kazanma şans yüksek isimler

2 numaralı Speed Break ve 5 numaralı Tralles Girl rakipleri eksik koşarsa devreye girebilecek isimler.

üçüncü ayak;

Harf ve Yazı devrimi koşusundan sert gruptan etkilenen ve yarışı çok kötü bir derece ile bitiren 4 numaralı WILD AVALACHE zayıf grupta formda binicisi Akın Sözen ile yarışı kazanacaktır.

Günün ilk bankosu olarak öneriyorum.

dördüncü ayak;

Yarış hayatı boyunca katıldığı 4 koşunun üçünü kazanan ve kum pistin şampiyonlarından biri olabilecek kalitede gözüken 2 numaralı Siverek Beyi sevdiği mesafede günün en güvenilir isimlerinden biri olarak gözüküyor.

Daha önce geride bıraktığı rakiplerini birkez daha geçeceğini düşünüyorum ve günün ikinci bankosu olarak öneriyorum.

Yalnız bu safkanı bu yarışta geçerse Dinyeper gibi bir şampiyonun tayı olan 7 numaralı My Fathers Dream geçer benden söylemesi...

beşinci ayak;

Her ne kadar uzun mesafelerde başarılı olduğuna inansam da kısa mesafelerde de geçmişte birincilikleri olan ve son koşusunu çok rahat bir şekilde uzak farkla kazanan 8 numaralı Korbatur devam eden formu ile favorim.

Son beş koşusundan iki birincilik çıkaran ve katıldığı koşularda öyle ya da böyle tabelada yerini alan 12 numaralı Fatmasultan yine etkili olacaktır.

Ağır kilosuna rağmen eküri avantajı ile 1 numaralı Paladayı ve yaşı ilerlemesine rağmen zaman zaman ters yarışlar koşan 2 numaralı Yalımsoy ihmale gelmeyecek isimler.

koşunun sürprizini kaliteli bir safkan olduğunu düşündüğüm 6 numaralı Denizeri isimli safkandan bekliyorum.

altıncı ayak;

Sürprize açık bir koşu olduğunu düşünüyorum bu nedenle de 2 numaralı Büyük Amed,1 numaralı Catch the Wind,3 numaralı Bonkos,4 numaralı Çak to Çak,5 numaralı Dudrio ve 11 numaralı Fast Step isimli safkanları ayrım yapmadan yazmanızı öneriyorum.

22 kasım altılı kuponum;

1.ayak; 1,9,12,5
2.ayak; 1,3,4,2,5
3.ayak; 4
4.ayak; 2-(7)
5.ayak; 8,12,1,2,6
6.ayak; 1,2,3,4,5,11

22 kasım 2013 Bursa 6'lı ganyan tahminleri

spy x bursa yarışları
birinci ayak;

Kum piste yatkınlığı ile dikkat çeken Tumbul Yaprak(12) ve ekürisi ile birlikte Büyüktay(2-4) yarışı kazanma şansı yüksek safkanlar.

Yunak Canavarı'na(8) ilgilileri çok güveniyorlar safkan sürpriz yapabilir.

Baldura(1) idmanlarını yansıtırsa rahat kazanır diyenlerde var unutmadan söylemek lazım.

ikinci ayak;

Çim piste yatkın gözüken ancak orjini itibari ile kum pisttede iyi gideceğini düşündüğüm Rescator(3) ve Akjoltoi(1) rakiplerinin bir adım önünde isimler.

Boş kilosu ile Star of Street(10) ve Speed Break(2) kendilerine şans yaratabilirler.

üçüncü ayak;

Red Zeyteen(1) ve Wild Avalache(4) arasında geçmesi muhtemel bir koşu daha fazla at yazıp kuponu kabartmanın mantıklı olmayacağını düşünüyorum.

dördüncü ayak;

Bursa programının en güvenilir safkanı olarak gözüken Siverek Beyi (2) birincilik serisine devam edecektir.

Bu safkanı yıkıp paraya gitmek isteyenlere tavsiyem bu ayağı kapatmaları çünkü Siverek Beyi gelmezse diğer atların hepsinin geliri var.

beşinci ayak;

Kum pistte çok iyi koşuları olan Uçan Martı(5) ve son günlerin formda ismi Fatma Sultan(12) eşit şansa sahipler.

arka arkaya iyi koşular koşan Çoşartay(15),tabelanın yakınında bitirdiği koşulardan sonra bu koşuyu hedefleyen Bürkan(3),eküri avantajı ile Denizeri(6) daha sonraki ihtimaller.

altıncı ayak;

günün tahmini en zor koşusunda bu tarz mesafelerde iyi işler yapan Büyük Amed(2),son üçüncülüğü tatminkar olan Bonkos(3),Rail Bird(7) ve Dudrio(5) yazmanızı önereceğim isimler.

22 kasım güney Afrika at yarışı tahminleri


22 kasım 2013 cuma günü Güney Afrika'nın Greyville hipodromunda düzenlenecek yarış programı 8 koşudan oluşuyor.

Yarışlar saat 17:20 de start alırken altılı ganyan 18:30 da başlayacak.

22 kasım 2013 Güney Afrika yarışlarından altılı ganyan dışında yedili plase,beşli,dörtlü,üçlü ganyanda oynanabilecek.(Bahis birim fiyatı 3 kuruştur)

1. AYAK:


Altılı ganyan tüm maiden safkanlara açık olan koşuyla başlayacak. 1600 metrelik bu mücadelede Güney Afika'nın en ünlü ekürisine ait olup, ülkenin en ünlü ismin antrene ettiği ve en ünlü jokeylerinden birinin bineceği RAAEES (11) ağır favori girdiği ilk yarışını yarım boy farkla kaybettikten sonra koşacağı bu yarışta en şanslı isimdir.

Grubun tecrübeli ve istikrarlı isimleri HIGH ARROW (1) ile LORD ROSE (2) öncelikle rakipleridir. Son startında çok güçlü bir rakibe rastlayınca ikincilikle yetinmek zorunda kalan KELIKOTE EXPRESS (6) ile ilk yarışına çıkacak olanTHE LEGISLATURE (5) koşunun sürpriz isimleridir.

2. AYAK:

Dişilere ait uzun mesafeli maiden koşuda start aldığı üç koşuda da bu grubu geçebilecek performans gösteren TATIANA (1) dünyaca ünlü antrenörü De Kock'un baş jokeylerinden A.Delpech ile bu kez kazanmaya oldukça yakın. CAN CAN INN (2) de performans olarak grubun dikkat çeken bir diğer ismi.

Son koşularında sürekli kafa-burun kaybeden safkan sert rakibine göre mesafede daha deneyimli. Bunun avantajını kullanıp rakibini geçebilir. Başarısız ilk iki yarışı sonrası bu kez çok etkili pilotuyla koşacak olan DAVON ANNE (6) koşunun sürprizine imza atabilir.

3. AYAK:

Çok ağır kiloyla koştuğu bir önceki yarışı ve Listed sınıfta koştuğu son iki yarışını görmezden geldiğim CANDY MOON (1) bugün yine ağır kiloyla koşacak olmasına rağmen grubun uygunluğu ile ilk şanslı isim.

Son birinciliğinde buradaki rakiplerini bir kaçını da rahat geçmiş olan TIME OF SONG (2) çok sert rakibi olup, bu kez kuvvetli grupta bir anlamda gücünü test edecek olan BLAZE THE TRAIL (7) koşunun sürpriz ismidir.

4. AYAK:

Son koşularında kazanıra dahi girememiş safkanların mücadele edeceği uzun mesafeli bu handikap mücadele her türlü sonuca açık olduğundan bu ayağın çok atla, mümkünse hepsi denilerek kapatılmasını öneriyorum.

5. AYAK:

Dişilere ait handikap mücadelede son koşunu kolay ve dereceli kazanarak gücünü gösteren DIAMOND DIVA (3) devam eden formuyla bir kez daha kazanmaya yakın.

6. AYAK:

1000 metre üzerinden yapılacak sprint koşusunda kazanma şanslarını eşit gördüğüm ROY ROYALE (2), FIRE THE ROCKET (3), SADHU (4), DODGE CITY (1) ve WUNDABAR (5) ayrımsız olarak kuponlara yazılmalıdır.

22 kasım Güney Afrika Greyville erken bahis oranları

FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU9-42-6-15-3-7
2.KOŞU13-56-4
3.KOŞU116-1-210-5-9
4.KOŞU12-67-8
5.KOŞU4-23-15
6.KOŞU6-31-8-102-7
7.KOŞU5-39-6-12-4-8
8.KOŞU4-53-2-18-10

not : (tablo tjk'dan alıntıdır)

21 kasım 2013 izmir at yarışı tahminleri

21 kasım izmir yarışları
birinci ayak;

3 yaşlı arap atlarının katılacağı maiden mücadelede yarış hayatın boyunca koştuğu koşularda tek dikkat çeken sonucu ikincilikle kum pistte alan 1 numaralı Baba Cemil denk rakiplerinin yanında favorim.

Kum pistte koştuğu dört koşudan iki tabela çıkarmayı başaran 2 numaralı Göksu Rüzgarı artan yarış kondüsyonu ile etkili performans beklediğim bir safkan.

4 numaralı Mırızbey ve 7 numaralı Bey Hanım yazılmadan kupon yatırılmaz diye düşünüyorum bu dört safkan bu ayak için yeterli olacaktır.

ikinci ayak;

Yarış hayatı boyunca koştuğu 24 koşudan sadece iki birincilik çıkarsa da birçok yarışı tabelada bitirmeyi başaran 2 numaralı Burgazbeyi ve son koşusunu kazanıp 37,25 ganyanı ile yarışseverlere kupon yırttıran 14 numaralı Kızım Berna eküri avantajı ile eşit şans verdiğim isimler.

Fuat Çakar'ın bindiği 5 numaralı Power of the Sun ve 10 numaralı Lider Ateşi ters performans beklediğim safkanlar.

Bu koşuda bomba patlarsa bu isim yarış hayatının ilk koşusuna çıkacak olan 8 numaralı Buğrayağız olabilir dikkat.

üçüncü ayak;

Son koşusunu yüksek bir performans ile fotoda kazanmayı başaran 7 numaralı Storm Hawk 11,5 kilo fazla ile bu koşuya katılmasa günün bankosu olabilirdi.

Ancak artan kilosu nedeniyle 11 numaralı Gold One ve 8 numaralı Nos isimli safkanları da kuponlara yazmak gerekiyor.

Rakiplerine göre büyük kilo avantajı ile yarışa katılacak olan 12 numaralı Topsel kendine sürpriz şansı yaratabilir

dördüncü ayak;

Son koşusunu çok yakın farkla ikinci bitiren 11 numaralı Yörük Kızı kum pisti yadırgamazsa bu yarışı kazanıp maiden dan çıkacaktır.

Ancak bu safkanın ilk kum yarışı olacağından 6 numaralı Uçankarınca ve 10 numaralı Senasultan'ı da kuponlara eklemekte fayda var.

beşinci ayak;

Birbirinden kaliteli ve form durumları yüksek 2 yaşlı ingiliz taylarının katılacağı Göcek koşusunda Kuşadası koşusunu kazananarak sınıf atlayan 2 numaralı Sevdalinka ve Halis Karataş ile yarışa katılacak olan 6 numaralı Black King eşit şans tanıdığım safkanlar.

Çaldıran koşusunu dokuzuncu bitirdikten sonra İzmir'de bir koşu kazanan 3 numaralı Star Cat ve çok formda bir dönem geçiren 5 numaralı Bir Umut etkili performans beklediğim diğer safkanlar.

koşunun sürprizini ise zaman zaman çok ters koşan 1 numaralı Thunder River yapabilir DİKKAT.

altıncı ayak;

Günün en önemli koşularından biri olan İnciraltı koşusunda bu grubun çok üzerinde bir kaliteye ve kan hattına sahip olduğunu düşündüğüm 14 numaralı Rubicon uygun grupta yarışı kazanacaktır.

günün en güvenilir safkanı olarak gözüküyor.

21 kasım izmir kuponum;

1.ayak; 1,2,4,7
2.ayak; 2,14,5,10,8
3.ayak; 7,11,8,12
4.ayak; 11,6,10
5.ayak; 2,6,3,5,1
6.ayak; 14

günün bankosu ; Ruvicon

günün süprizi ; Thunder River

günün bombası ; Buğrayağız

Diyarbakır at yarışı yorumları 21 kasım 2013

21 kasım diyarbakır yarışları
21 kasım 2013 perşembe günü koşulacak Diyarbakır yarış programı 9 koşudan oluşuyor.Bu koşular saat 11:45 de start alırken altılı ganyan ise 13:15 de başlayacak.

Tahmini zor yarışlardan oluşan programda tek olarak önerebileceğim tek isim Always Delfina.

yorumlar;

birinci ayak;

2000 ve 1700 kum pistte iki birincilik elde eden daha sonra katıldığı Vali koşusunda sert gruptan etkilenip kötü derece alan,son koşusunda ise tabela yapan 5 numaralı Cankuruş uygun grupta ve sevdiği mesafede favorim.

Ağır kilosuna rağmen 1 numaralı Barsbay bu tarz gruplarda her zaman iyi koşar diye düşünüyorum eküri avantajı ile favorinin ciddi rakibi olacaktır.

Yine başarılı yarışlarının ardından Vali koşusunda rakiplerine diş geçiremeyen 3 numaralı Albeninkaya etkili koşacaktır ihmale gelmez.

Koşunun sürprizini ise idmanlarından iyi işler yapan ve formunu yükselttiği gözlenen 9 numaralı Digalas yapabilir DİKKAT.

ikinci ayak;

Elazığ'da başarılı yarışlarının ardından Diyarbakır'a gelen ancak pisti yadırgayıp büyük hayal kırıklığı yaratan 8 numaralı Trendsetter bu yarışta artık alıştığı pistte iyi koşacaktır.

Son koşusunu gösterişli bir şekilde çok rahat kazanan ve bu yarışa eküri avantajı ile katılan 10 numaralı Little Cat ve zaman zaman ters koşular çıkaran 6 numaralı Süzgecinoğlu ihmale gelmeyecek isimler.

Koşunun sürprizini ise yavaş yavaş toparlanan 3 numaralı Sinanım'dan bekliyorum.

üçüncü ayak;

Altılı ganyanın üçüncü ayağında "satış koşusu" na katılacak safkanlar arasındaki mücadeleden her türlü sonucun çıkabileceğini düşüyorum.

Bu nedenle de bu ayağı kapatıp rahat bir yarış seyretmenin mantıklı bir tercih olacağı kanaatindeyim.

Dördüncü ayak;

Son koşusunu 2000 metre kum pistte kazanırken çok iyi gözüken 3 numarlaı Hastayım aynı mesafede yine başarılı koşacaktır bu nedenle de favorim.

Kilo avantajı ile yarışa katılacak 9 numaralı Ege Efesi ve son koşusunda fotoyu önde geçen 5 numaralı Şengülcan favorinin en sert rakipleri olacaklar.

9 yaşına gelmesine rağmen zaman zaman iyi performanslar sergileyen 2 numaralı Ertekin ters bir koşu koşabilir dikkat edin.

beşinci ayak;

Bu grubun üstünde bir kaliteye sahip olduğunu düşündüğüm 1 numaralı Always Delfina'nın artık şeytanın bacağını kırıp bu koşu ile uzun süredir hasret kaldığı birinciliğe ulaşacağı düşüncesindeyim.

Tahmini zor koşuların olduğu 21 kasım tdiyarbakır yarışlarında banko olarak önerebileceğim tek safkan.

altıncı ayak;

Birbirinden vasat 4 yaşlı arap atlarının mücadelesinde son koşusundaki üçüncülüğü tatminkar olan 2 numaralı Sipankızı ve eküri avantajı ile 5 numaralı Ardacan eşit şans verdiğim isimler

4 numaralı Almirhan,8 numaralı Tumbulhilalkızı ve 14 numaralı Suadası da vasat grupta kendilerine şans yaratabilirler.

21 kasım diyarbakır tahminim;

1.ayak; 5,1,3,9
2.ayak; 8,10,6,3
3.ayak; H
4.ayak; 3,9,5,2
5.ayak; 1
6.ayak; 2,5,4,8,14

dikkat edilecek öneriler ;

Günün bankosu ; Always Delfina

Günün sürprizi ; Ertekin

Günün bombası ; Digalas

Günün çiftesi ; 1.koşu Öncelkızı(8) / 2.koşu Vertika (4)

Günün ikilisi ; Always Delfina/Small Halo (8.koşu)

1.üçlü ganyan tahmini

1.ayak; 1,4,5,8
2.ayak; 4
3.ayak; 8

100 misli

kupon bedeli ; 12 TL

20 kasım İngiltere Kempton Park tahminleri


20 Kasım 2013 Çarşamba günü İngiltere Kempton Park Hipodromu'nda düzenlenecek 8 koşulu program 18:00 da start alırken altılı ganyan saat 19:00 da başlayacak.

1.AYAK:

2 yaşlı taylara ait bölünen maidenin ilk kısmında yüksek kan hattı ile dikkat çeken D'AVIGNON (2) favorimdir. 2 yaşlılığını sırasıyla Maiden, G3, G2 ve G1 kazanarak namağlup kapatmış Rainbow View isimli süper kısrağın anne kardeşi olan safkan bu gruba oranla daha iyi sayabileceğimiz taylarla koştuğu ilk yarışında koşuya adapte olmakta biraz tereddüt edince beklenen yarışını yapamamıştı.

Bugün edindiği tecrübe sayesinde daha uygun rakipler yanında beklenen yarışını yapabilir. Pedigrisiyle dikkat çeken bir diğer isimde Fransa Dişi Tay Deneme galibi Danseuse Du Doir isimli kısrağın kızı DANSANTE (8)… G1, G2, G3 ve Listed galibi Scintillo ile anne kardeşi olan kısrak ilk yarışına çıkacak ve yarışın favorilerinden gösteriliyor. Uygun grupta favorinin ciddi rakibidir.

2 yaşlı dönemlerinde kazanmış kardeşleri bulunAN KIRKMAN (4),2’li döneminde kazanıp Class 2 seviyeye gelmeyi başarmış Jamesie'nin öz kardeşi QUIET WARRIOR (5), yine 2’li döneminde iki kez yarış kazanıp Class 3 düzeye gelmiş Sourire'nin kızı STILLA AFTON (10) ve son olarak anne kardeşleri içerisinde en yüksek meblağa el değiştirmiş olması ilgimi çeken SHUSHU SUGARTOWN (9) şanslı olan diğer taylardır.

2.AYAK:

Maiden yarışın ikinci kısmında ise çok güçlü bir anne familyasına mensup olmasından dolayı beklentilerin yüksek olduğu 425 Bin poundluk safkan NAADIRR (5) çim pistte start aldığı ilk yarışında güvenilmesine rağmen beklentilerin hayli uzağında kalmıştı.

Şansını bu kez kumda deneyecek olan safkan ilk şanslı isimdir. Koştuğu yarışlarında yavaş pistlerde dahi sprint yaparak dikkat çeken TRAVIS BICKLE (6) Kempton pistine daha iyi uyum sağlayabilir.

 Bu safkan tecrübesiyle favorinin en ciddi rakibidir. Yine anne hattı olarak 2’li döneminde iki yarış kazanmış ve 2’nci annesi G11 kazanmış olması sebebiyle 115 Bin pound gibi bir rakama el değiştiren GONE WITH THE WIND (3) ilk startında kazanabilir.

İlk startında az da olsa adaptasyon sorunu yaşayan WESTMINSTER (8)'ın da anne hattı rakipleri gibi dikkat çekiyor ve başarısız olduğu ilk yarışını ölçü almamak gerek. Bu dört tayın ayırt edilmeden kuponlara yazılmasında fayda var.

3.AYAK:

Vasatı aşamamış 2’li tayların mücadelesinde koşan safkanlar için çok fazla yorum yapmaya gerek duymuyorum. DRINKUPTRIG (3) ve TRINITY LORRAINE (8) ikilisini rakiplerinden önde tutuyorum. FIFTYSHADESFREED (2) ve MERSAD (1) öncelikle rakipleri olup SOLENT LAD (5) ile ELITE FREEDOM (4) koşunun sürpriz isimleridir.

4.AYAK:

Günün en üst düzey isimlerini izleyeceğimiz Listed düzeydeki koşuda her ne kadar birbirinden güçlü safkanlar olsa da son koşularındaki görüntüsü itibariyle rakiplerinin bir adım önünde olan GRAPHIC (5)'in süper formuyla bir kez daha kazanmasını bekliyorum.

5.AYAK:

Class 2 seviyesindeki uzun mesafeli bu koşuda iyi performanslı safkanları izleyeceğiz. Ascot pistindeki son yarışını çok beğendiğim ARCH VILLAIN (2) Kempton Park pistinin grup içindeki en deneyimli isimlerinden ve ilk şanslı isimdir. İrlanda'da koşmuş olduğu yarışlarında, kendi grubunda başarılı neticeler alan CULLENTRY ROYAL (1) bugün ilk kez İngiltere' de start alacak.

Kum pistte de başarılı koşabilecek pedigrisi olan safkan koşu içerisinde kolay gidebilen ve teşviklere cevap verebilen bir görüntüsü içerisinde. Mesafedeki deneyimi ile başarılı bir yarış koşmasını beklediğim safkan favorinin ciddi rakibi olacaktır.

6.AYAK:

Günün son koşusu da zevkli geçmeye aday. Her ne kadar kum pistte henüz galibiyet alamamışsa da kalite olarak rakiplerinden önde tuttuğum ICEBUSTER (1) ilk şanslı isim. Kum pistteki ilk startında düzlük üzerinde yol bulamayınca kazanabileceği yarıştan 3. ayrılmak zorunda kalan DESERTED (13) aynı şanssızlığı yaşamazsa bugün daha iyi bir sonuç alabilir.

Aynı koşuda 3.lüğü fotoda rakibine kaptıran BURNHAM (5), son koşusunda beklenenden kötü koşunca bir müddet geri alınıp dinlendirilen NIMIETY (6) ve son koşusu ölçü olmayan Kempton pistinin uyumlu safkanı GRENDISAR (8) koşunun şanslı diğer isimleridir.

Erken bahis oranları;

FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU147
2.KOŞU14-135-121-4
3.KOŞU82-53-9
4.KOŞU63-52-8
5.KOŞU234
6.KOŞU56-31-9
7.KOŞU712
8.KOŞU13-14-58-9
 
Support : At Yarışı | Blogger | Altılı Ganyan Tahminleri At yarışı ülkemizin en çok oynanan şans oyunularından biridir.Aynı zamanda at yarışı tahminleri,seyis,antrenör,jokey vb. konularda pekçok kişinin çalıştığı 60 bin civarında insana iş alanı yaratan dev bir sektördür.Spy X ve bendenizin tahminlerini bu blogda bulabilirsiniz İyi şanslar 2008@mmk kullanılan içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz,kullanılan videolar Youtube.com dan alınmaktadır ve herhangi bir telif hakkı içermemektedir...At yarışı tahminleri kişisel yorumlarımızdır at yarışı oynamaya teşvik söz konusu değildir veya tutması garanti değildir.Yorumları değerlendirip at yarışı oynamak sizin tercihinizdir.Altılı ganyan en eski şans oyunlarından biridir ve binlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır. © 2013. At Yarışı Tahminleri - Altılı Ganyan Tahminleri - Yapan at yarışı mmk